Sıtmaya ve Çeşitli Ağrılara Karşı Okunan Dualar

Sıtmaya ve Çeşitli Ağrılara Karşı Okunan Dualar

Hastalıklara karşı okunacak dualar var mıdır? İnsan hasta olduğunda nasıl düşünmeli ne yapması lazımdır. Öncelikle hastalıklara karşı en iyi ilaç önceden tedbir almaktır. Hasta olduğunuzda muhakkak tıbbi olarak bir doktora başvurmanız gerekir. Çünkü Yüce Rabbimiz ölüm hariç her derdin devasınıda yollamıştır.

Şu fani dünyada, bizim imtihan edilmediğimiz bir an ve bir iş asla yoktur. Her an imtihan durumundayız. Sıhhatli olmak en büyük nimetlerdendir. Çünkü, dünyayı kazanmak da, ahireti kazanmak da sıhhatle mümkündür. Bu nedenle insan hasta olmamaya dikkat etmelidir. Bunun için de, İslâmiyete uygun yaşamak lazımdır. İslâmiyete uymakta gevşek davranarak, hasta olan kimse, ilaç almalı, perhiz etmeli ve fakirlere sadaka nezir etmeli, adakta bulunmalı ve sık sık sadaka vermelidir.

Hastalara hakikî teselli kaynağı îmandır. İmanlı hastalar îmanın verdiği teselli kuvvetiyle, nuruyla hastalığın âhirete ait sevabını düşünür, sabreder, şükreder, dua edip yalvarır. Önlemini aldıktan sonra aşağıda verdiğimiz ağrılara karşı okunacak duayı okuyabilirsiniz. Allahu Azimuşşan şimdiden şifa versin sizlere...

Sıtmaya ve Çeşitli Ağrılara Karşı Okunan Dualar

Okunuşu:
Bismillahil kebir. Neûzü billahil azîmi min şerri ırkın na’âr. Ve min şerri harrin nâr.

Anlamı:
Büyük Allah’ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve Cehennem ateşinin hararetinden, şerrinden yüce Allah’a sığınırız.
Daha yeni Daha eski