El-Fettah Anlamı, Zikir Sayısı, Fazileti ve Sırları

El-Fettah Anlamı, Zikir Sayısı, Fazileti ve Sırları

El-Fettah : الفتّاح


Günü: Çarşamba
Vakti: Utarit
Okunma Zamanları: Sabah ve İkindi sonrası
Ebced değeri ve Günde zikir sayısı: 489
Anlamı: Her türlü zorlukları açan ve kolaylaştıran
Kerameti: Maddi manevi hayırlar için okunur.Darlık ve sıkıntı çekmez.Sabah namazlarının ardından sağ elini kalbine koyarak 71 defa okuyanın kalbi temizlenir.

Fettah | El-Fettah İsminin Anlamı

Fetih kelimesinden türeyen Fettâh ismi; açmak, iki taraf arasında hüküm vermek anlamlarına gelmektedir. Fetih kelimesi, fiil ve kalıplarıyla beraber Kur‟an‟da 38 defa zikredilmiştir.

EL-FETTÂH: Her tülü zorluk ve müşkülleri çözen, maddi-manevi bütün kapıları açan.. Kulları arasında hâkim olan. Her şeyi hikmetle açan.

Fettah isminin ıstılah anlamı:

Fettah ; iyilik, bolluk ve rızık kapılarını açandır.

Fettah ; bütün engelleri kaldırandır.

Fettah ; kalp ve basireti örten perdeleri kaldıran, önyargı ve peşin fikirleri giderendir.

Fettah ; bilinmedik perdesini kaldırıp gerçeği ortaya koyandır.

Fettah ; hidayetle ilgili bütün problemleri çözendir.

Fettah ; anlaşmazlıkları gideren, adaleti gerçekleştiren, safları belirleyen, hak ile batılın saflarını birbirinden ayırandır.

Fettah ; kullarına fetihler nasip edendir.

Fettah ; kıyamet gününde hükmü ile insanları ayıran, cennetin ve cehennemin kapılarını açandır.

Fettah | El-Fettah Fazileti ve Sırları

1. Zikir saatinde, belirtilen miktara uygun olarak oku­mayı gerçekleştiren kimsenin gözlerinden manevi per­deler kalkar. Kendisine hiçbir zararlı zarar veremez. Bu mübarek İsim hürmetine Yüce Allah (c.c.), o kimseye gayb hâzinelerini açar.

2. Bu ismi virt edinerek Cenab-ı Haktan herhangi bir konuda dilekte bulunan kimsenin dileği geri çevrilmez. Maddi kapılar da kendisine açılır ve hayatı boyunca işle­rinde başarılı olur.

3. Bir Arabi ayın ilk Cuma günü “Ya Fettah ve Ya Rez­zak” ismi şeriflerini gümüş bir levha üzerine yazan ve iş yerine asan; her gün işe gelince (797) kere de okuyan kim­se, bol işe ve müşteriye kavuşur. Hayırlı ve bol kazanç elde eder, iş yeri zararlı ve kötü şeylerden korunur…

Sabah namazından sonra elini göğsüne koyup 15 kere okumaya devam edenin kalbi aydınlanır, işleri kolay­laşır ve rızkı bol olur..
Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال