El-Mucib İsminin Fazilet ve Sırları

El-Mucib İsminin Fazilet ve Sırları

EL-MÜCÎB isminin zikri (55) adettir. Zikir saati Müşteri, günü Perşembe’dir.

Sabah erken güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası okunabilir. Gece okumalarında akşam namazı sonrası ve ak­şamdan 6 saat sonra yani gecenin tam yarısı okunur.

1. Saatinde gereği gibi zikreden kimse yüce Allah’tan ne dilerse kabul edilir. Ulaşmak istediği şey haram ve günah ol­madığı takdirde isteğine kavuşur.

2. Her gün 60 defa zikredenin duası kabul edilir ve Allah’ın himayesinde olur.

3. Dargın olan eşler veya herhangi bir şekilde araları bo­zulmuş olan yada yeni bir eş-dost, arkadaş edinmek isteyen biri, o kimsenin kalbini ve sevgisini kazanıp kendine bağla­mak isterse, tenha bir yere oturup kalbini kazanmak istediği kişiyi hayal ederek veya resmini önüne koyup onda yoğunla­şarak, (3025) defa “YA MÜCÎB” ismini okusa ve arkasından o kişinin annesinin adıyla birlikte ismini söyleyerek;

“Allah’ım bu kimsenin sevgisini bana nasip et, kalbini bana bağla”diye dua etse, isteği meşru ve helal olduğu müd­detçe duası kabul olur ve istediği şeyi elde edileceğine dair “tecrübe edilmiştir” kaydıyla bilgi verilmektedir.

Muhammed.net

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkında hadis, siyer, sünnet, sahabe, Kur'an, dua vb. konularda yayın yapan islami bilgi sitesidir. facebook pinterest google external-link

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال